KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15539138
nr 1553 9138
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Etsning, "Andra andetaget", med dedikation. Signerad, daterad -54. Bildmått: 25x17 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:35:22
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin