KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15539138

nr 1553 9138

Börje Sandelin

(1926-1970), Sverige

Etsning, "Andra andetaget", med dedikation. Signerad, daterad -54. Bildmått: 25x17 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm

Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 31 juli 2023
kl 20:35:22

Börje Sandelin

Läs mer om Börje Sandelin